Ve školce to žilo i o prázdninách

V loňském roce se děti o prázdninách seznámily s profesí zdravotní sestra, letos to byly profese hrnčíř, soudce a loutkoherec.

V červenci přijel do školky hrnčíř pan Jaroslav Kříž, aby prakticky ukázal dětem, jak se vyrábí z hlíny nádobí na hrnčířském kruhu. Po praktické ukázce a instruktáži si každé z dětí mělo možnost vytočit na kruhu svou vlastní mističku. Byla to velká zábava a bláto bylo skutečně všude.

V srpnu děti ve dvou skupinkách navštívily budovu okresního soudu v Ostravě a seznámily se profesí soudkyně. V rámci dramatizace si také zkusily ztvárnit jednotlivé role u soudu ve skutečné soudní síni. A oč byl spor? No přece o zcizené bonbonky.

Využili jsme také nabídky Divadla loutek na dopolední workshop „Léto s pimprlaty“. Děti se seznámily s různými typy loutek, vyzkoušely si profesi loutkoherce, zahrály si stínové divadlo, samy si loutku zkusily vyrobit a na závěr v amfiteátru zhlédly i pohádku „Kvak a Žbluňk“.

Pimprlata_1

soud_2