PROJEKT S KNIHOU ZA POZNÁNÍM

V kalendářním roce 2024 náš projekt S knihou za poznáním získal finanční podporu z Programu na podporu rozvoje kvality školství vyhlášeného Statutárním městem Ostrava. V rámci aktivit projektu podporujících před čtenářskou gramotnost a budoucí čtenářství zakoupíme nejen knihovničky a divadélka pro vytvoření čtenářských a dramatizačních koutků, ale i nové dětské knihy, encyklopedie, obrazové soubory pohádek a další pomůcky. Vedle čtení s porozuměním, práce s obrazovou posloupností, rozvoje verbálního projevu, kreativity a spolupráce při hře s loutkou budou děti také vyrábět ruční papír, ilustraci, záložku na knihu a pokusí se sestavit i vlastní knihu. Starší děti se seznámí s Braillovým písmem, navštíví knihovnu, knihkupectví i antikvariát.